www.iroszovetseg.hu

ÍRÓISKOLA

Új évfolyam indul!

A Magyar Írószövetség nagysikerű Íróiskolája idén is új évfolyamot indít szépirodalmi szakirányán. Az Íróiskola 2008-ban indult, azóta több évfolyam elvégezte a négy féléves képzést. Az Íróiskola volt diákjai közül sokan neves irodalmi lapokban publikálnak, az elsőként végzett évfolyam digitális irodalmi folyóiratot hozott létre és működtet a mai napig. A képzés sajátossága, hogy sokoldalú elméleti és gyakorlati irodalmi tudás átadására specializálódott. A hallgatók amellett, hogy a tizenkilencedik és a huszadik század irodalmával ismerkedhetnek meg kortárs írók és költők előadásában, megismerhetik az aktuális irodalmi horizontot, tájékozódhatnak arról a szellemi közegről, amelyben alkotóként el kívánják foglalni helyüket. Jeles irodalmárok műhelytitkaiba nyerhetnek bepillantást családias légkörben. A szemináriumokon az alkotás folyamatát belülről, aktív módon ismerhetik meg. Betekintést nyerhetnek a kortárs filmes és színházi élet berkeibe neves rendezők kalauzolásával. Az irodalmi élet praktikus oldala is megismerhetővé válik intézményeivel, digitális és nyomtatott sajtójával, a szerzői jogok rendszerével.
A tanfolyam korhatár nélkül ajánlott mindenkinek, akinek irodalmi ambíciói vannak, de eddig nem volt alkalma megosztani ezeket másokkal, valamint azoknak, akik már gyakorlott tollforgatókként szeretnék csiszolni saját tehetségüket.

Az őszi szemeszter tanárai: Ambrus Lajos, Baán Tibor, Bereményi Géza, Czigány György, Csender Levente, Erős Kinga, Jókai Anna, Jónás István, Kodolányi Gyula, Lackfi János, Mezey Katalin, Oláh János, Sipos Lajos, Szentmártoni János, Szakolczay Lajos, Szenyán Erzsébet, Turczi István, Vidnyánszky Attila

A tanfolyam időtartama négy félév, a Felnőttképzési Akkreditáló Testület által akkreditált képzés. A tanfolyam díja egy félévre 80.000 Ft + Áfa

Jelentkezni szeptember 28-ig az iroiskola@iroszovetseg.hu címen lehet.

Felnőttképzési nyilvántartásba vételi szám: 00123-2009
Program-akkreditációs lajstromszám PL-3495